הרשמה למועדון לקוחות English צור קשר סניפי הרשת תבלינאי החווה תרבות התבלינים אודות החווה  

כתבו עלינו

קצח – נעים להכיר / NRG
הקצח הוא צמח ותבלין הידוע בסגולותיו הרפואיות, כמו שאמר הרמב"ם: "הזרע השחור יפה לכל מיני המחלות, חוץ מהמוות". אבל מה כל כך בריא בו? למה הוא מועיל? אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט והבעלים של "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית מסביר לנו על נפלאות הקצח ומכיר לנו אותו קצת יותר.
להמשך...5 צמחים לאיזון רמת הסוכר בגוף / אלדר תקשורת
רמת סוכר גבוהה בדם הינה תופעה נפוצה הנעשית שכיחה יותר ויותר ככל שחולפות השנים. אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט והבעלים של "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית מסביר ממה נגרמת סוכרת ואילו צמחים יכולים לסייע לאזן את רמת הסוכר בגוף.
להמשך...מה כל כך טוב בקטניות? / זמן ירושלים / אוקטובר 2015
קבוצת הקטניות היא אחת מקבוצות המזון המועילות ביותר לבריאותנו. הקטניות מכילות כמות גבוהה של סיבים מסיסים שמסייעים לאיזון שומני הדם, לחיזוק החיידקים הטובים של המעי ולתפקוד תקין של מערכת העיכול. בנוסף, רוב הקטניות כמעט נטולות שומן והן בעלות אינדקס גליקמי נמוך ולכן תורמות לשמירה על משקל תקין, לאיזון משק הסוכר ולתחושת השובע שלנו. בקטניות יש גם כמויות גדולות של רכיבים תזונתיים (פיטוכימיקלים) שמונעים תהליכים חמצוניים בגוף ולכן מגנים על גופינו מתהליכי מחלה והזדקנות מוקדמת.
להמשך...

צמחים ותבלינים לגיל השלישי- מגזין הבנקאות הפרטית אוקטובר 2015
יש גיל שבו פשוט כדאי להתחיל... להתחיל לשמור על רמות הסוכר, לחץ הדם והכולסטרול, להתחיל לשמור על תזונה נכונה עם ערכים גבוהים, להתחיל לשים לב לכמויות הסוכר והמלח שאנחנו משתמשים... ריכזנו עבורכם מספר טיפים שכדאי לדעת וליישם למען עתיד גופנו ובריאותינו!
להמשך...

צמחים ותבלינים להנקה ועידוד חלב- פורסם במגזין זדרוביה לקהל הרוסי 31.7.15
מקלחת חמה, שתיית מים מרובה, לאכול טוב, לישון טוב, כל אלו מסייעים להנקה טובה יותר. אך גם לטבע יש יכולת לסייע ולהגביר את ייצור החלב... אלו תבלינים וחליטות יגבירו את זרימת החלב ויסייעו לייצור טוב יותר? אבי ציטרשפילר, עשבונאי ובעלים של "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית, נותן את כל הטיפים...
להמשך...

Why Israeli spice tastes twice as nice | פורסם JC לונדון- 22.7.15
Fans of an Israeli spice emporium have brought the brand to Britain.
להמשך...

How new ingredients have changed our kitchen cupboards | פורסם באתר Jc לונדון- 17.6.15
Parsley, pepper and perhaps dill or garlic were probably the only spices our Ashkenazi grandparents would have had in their larders alongside the salt cellar.
להמשך...

על שום מה ולמה / זמן ירושלים 29.5.15
שום הינו ירק השייך למשפחת הבצלים, הכוללת גם בצל, כרישה ובצל ירוק. השום מכיל את חומצת האמינו אליצין המשתחררת כאשר מועכים או חותכים אותו. חומר זה אחראי לריחו האופייני של השום ולתכוניותיו הרפואיות המיוחדות הדומות לפניצילין.
להמשך...

5 התבלינים שכל אישה חייבת להכיר- זמן ירושלים 1.5.2015
ממש לא קל להיות אישה, הורמונים, עצבים, הרבה אמוציות שעולות ויורדות, לחצים, טיפול בילדים, מערכת יחסים.... זה הזמן להכיר ולפגוש בתבלינים והצמחים המיועדים רק לך
להמשך...

אלו תבלינים יסייעו להנקה להיות טובה ויעילה יותר? / זמן ירושלים / 1 מאי 2015
מקלחת חמה, שתיית מים מרובה, לאכול טוב, לישון טוב, כל אלו מסייעים להנקה טובה יותר. אך גם לטבע יש יכולת לסייע ולהגביר את ייצור החלב... אלו תבלינים וחליטות יגבירו את זרימת החלב ויסייעו לייצור טוב יותר? אבי ציטרשפילר, עשבונאי ובעלים של "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית, נותן את כל הטיפים...
להמשך...

תבלינים / מגזין עיניים / ינואר 2015
תַבלינים מְשַפְּרים אֶת טַעמוֹ של האוכל. דַי בְּכַמוּת קטנה כדי שהַשְפָּעתם תִהיֶה מֵיטָבית. ההֶרכֵּב והכַּמוּת של התבלינים שמוסיפים לָאוכל תָלוּי בַּטעם של כל אחד, אבָל התבלינים גם מַשְלימים אֶת התְזוּנָה הבְּסִיסית שלנו בּרְכִיבים שאנחנו זקוקים להם בְּכַמוּיוֹת קטנות. אֶפשָר לומר עליהם שהם מעט שעושֶׂה הרבֵּה.
להמשך...

חוות דרך התבלינים / אתר "את זה" / 18 דצמבר 2014
אבי שעומד בראש המיזם הגדול והמוצלח "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית כבר 12 שנה הוא אדם מיוחד שמגשים מדי יום את חלומו לספק למבקרים חוויה מיוחדת של בריאות אמיתית לגוף ולנפש. חוויה של בריאות והנאה לכל המשפחה.
להמשך...

מעוררים את התשוקה / אתר את / 3 דצמבר 2014
איך צמחים יכולים לעורר את התשוקה במערכת היחסים שלכם,אילו צמחים יחממו לכם את האווירה ומהי חליטת און? לפניכם הצמחים הכי שובבים בטבע
להמשך...

הבריאות שבתערובות התיבול / אתר את / 1 דצמבר 2014
איך זעתר יכול למנוע ריח רע מהפה, כיצד הקארי שומר על הכבד ובכלל ממה מורכבות תערובות התבלינים הללו? וגם - מתכונים סודיים להכנה ביתית
להמשך...

ללגום בריאות / אתר prestige / אוקטובר 2014
לקראת החורף, אבי ציטרשפילר, תבלינאי והרבליסט ממליץ על כמה חליטות מיוחדות לעונה
להמשך...

התבלינים שיתאימו לערב החג ולאורך השנה כולה / אתר onlife / ספטמבר 2014
באילו תבלינים מומלץ להשתמש בראש השנה ואת אלו כדאי לאמץ לאורך השנה כולה? התבלינאי אבי ציטרשפילר עם רשימת ההמלצות המלאה.
להמשך...

מתבלים את החג / עיתון גל גפן מודיעין, 10/06/2014
מה מסמלים התבלינים? אילו תבלינים יעזרו לעבור את עונת החגים בשלום? ואיף דג חריף עוזר לעיכול? באדיבות אבי ציטרפשילר חוות דרך התבלינים בית לחם הגלילית.
להמשך...

לתקן את התריס- על בעיות בלוטת התריס/ חיים אחרים יוני 2014
כתבה זו מיועדת למי שרוצה לשמור עלפעילות אופטימלית של בלוטת התריס וכן למצב בו הבלוטה מתפקדת בחוסר ,רגע לפני נטילתתרופות ו או במצב של טיפול תרופתי מתוך רצון לטפל בתסמינים שלא נעלמו עם מתןהתרופות (במצב ייתר תפקוד של הבלוטה אשמח לכתוב כתבה משלימה).
להמשך...צמחים ותבלינים למתח ועומס/ אתר onlife יולי 2014
אזעקות, נפילות קסאמים ופצמ"רים הם חלק בלתי נפרד מהמציאות מאז יצא צה"ל למבצע "צוק איתן" (ושל יישובי הדרום מזה 14 שנים). לא רק ילדים, אלא גם מבוגרים סובלים מחרדות ופחדים. מסתבר שיש לא מעט צמחים ותבלינים שעשויים להקל על תחושת המתח המצטברת.
להמשך...

Travelujah-Galilee Travel - Off the 'Eaten' Path-24 June, 2013
Surrounding by fertile green pastures ripe with vines holding tiny clumps of blossoming grapes showing only the earliest signs of their meaty fruit and skin, it's easy to visualize how the Galilean countryside was the setting for Jesus's miracle of turning water into wine. While a lot has changed in 2000 years, some things have not.
להמשך...

לעבור את גיל המעבר בשלום/חיים אחרים
החל מאמצע שנות ה-40 לחייהן רוב הנשים עוברות טלטלה פיזיולוגית ונפשית, כשכמויות האסטרוגן והפרוגסטרון בגופן הולכות ופוחתות. כאן שוב נרתום לשירותנו את צמחי המרפא, שיכולים להקל את הסימפטומים המטרידים. תנו לצמחים לעזור.
להמשך...

ללא מרשם - צרת הגברים, מגזין חיים אחרים מאי 2013
מגיל חמישים מחצית מהגברים סובלים מבלוטת ערמונית מוגדלת. אפשר להקל מאד על התסמינים הלא נעימים בעזרת תזונה מתאימה וצמחי מרפא. על הדרך אפשר לצמצם את הסיכון ללקות בסרטן הערמונית ולשפר את האון הגברי.
להמשך...

ללא מרשם- בואו נעבור את גיל המעבר בשלום, מגזין חיים אחרים 5.4.2013
מאמצע שנות ה-40 לחייהן רוב הנשים עוברות טלטלה פיזיולוגית ונפשית כשכמות האסטרוגן והפרוגסטרון בגופן הולכות ופוחתות, כאן שוב נרתום לשירותינו את צמחי המרפא שיכולים להקל את הסימפטומים המטרידים, תנו לצמחים לעזור.
להמשך...

ללא מרשם- לרזות עם קצת עזרה מהצמחים, מגזין חיים אחרים 6.3.2013
צמחי מרפא מסייעים בטיפול בהשמנת יתר. הם מדכאים את התיאבון ואת הכמיהה למתוק, מאזנים רמות סוכר בדם ומזרזים את קצב חילוף החומרים.
להמשך...

10 מכות, 10 תרופות- מקור ראשון 18.3.2013
שתים ממכות מצרים מלוות אותנו עד היום, כינים כמובן וארבה שפלש לגבולתינו לאחרונה. אבל גם יתר המכות לא באמת מניחות לנו. העשבונאי אבי ציטרשפילר, מייסד חוות דרך התבלינים, מציע לכולן תרופה באמצעות הצמחים שלו.
להמשך...

מוסיפים תבלין לטיול- מגזין חבילות נופש ידיעות אחרונות 6.3.2013
יש מקומות שכאשר מגיעים אליהם מיד מתמלאים בחגיגה של צבעים, ניחוחות וטעמים מיוחדים. כזו היא חוות דרך התבלינים אשר טומנת בחובה הבטחה למסע מעורר חושים ששובר את השגרה ומאפשר נקודות יציאה לאינסוף אטרקציות בסביבה. בין אם תבחרו להתחיל את הביקור בבית לחם הגלילית, בין אם בחולתה או בזכרון יעקב או אילת- הביקור בחוות דרך התבלינים היא התחלה של סיפור.
להמשך...

ללא מרשם- סוף לעצירות, מגזין חיים אחרים 5.2.2013
הרמב"ם המליץ שנדאג ליציאה של לפחות פעם ביום ואמר- "ידאג האדם לפנות מעיו לפחות פעם ביום". מאמר זה מיועד לאילו שמתקשים במתן יציאות ומי שסובל מבין היטב את הצורך לשפר יציאותיו ..
להמשך...

לכו בדרך התבלינים- מגזין המודיע/ ינואר 2013 Go the Spicy Way/ HAMODIA
For more than fifty years, the Zitherspieler family has been growing organic herbs and spices on moshav Beit Lechem Haglilit in northern Israel. Today, the original fields of the family farm have expanded to include a processing plant that combines years of knowledge with modern day know-how to harness the power of herbs and spices. In addition, at the Spicy Way Visitor Center, visitors can find over 500 herbs, spices and blends and learn about the special properties of these versatile plants and how to use them to enhance health and well-being. So go the Spicy Way
להמשך...

ללא מרשם- צמחים לעיכול, מגזין חיים אחרים 12.1.2013
בעיות עיכול עלולות לנבוע מ-קושי במערכת החיסון, אורח חיים לקוי הכולל עישון אלכוהול מופרז, תזונה עתירת קלוריות וגם שומן וחלבון מן החי, תזונה מזוהמת, וכן קיים מקום נכבד בהיווצרות בעיות במערכת העיכול לתורשה וכן לחצים ומתח בעיות אלו יובילו במקרים רבים לפגיעה קשה בתפקוד איברים ומערכות בגופינו.
להמשך...

חליטת חוות דרך התבלינים גורפת פרס נוסף בתחרות Greate Taste Awards
פרס נוסף גרפה חליטת חוות דרך התבלינים בתחרות היוקרתית בלונדון.
להמשך...

ללא מרשם- חליטה ולא חלית. מגזין חיים אחרים 5.12.2012
נכון ששינויי טמפרטורה ולחות מחלישים את מערכת החיסון, אבל מחלות חורף אינן גזירת גורל. שמירה על החום הפנימי תמנע פלישת וירוסים וחיידקים, וכאן נכנסים לתמונה צמחי המרפא.
להמשך...

רגע לפני שפעת החורף- כיצד לחזק את המערכת החיסונית? מגזין פאוזה 19.11.2012
כיצד לחזק את המערכת החיסונית? חליטות טבעיות של חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית ומתכון להכנת סירופ טבעי בבית
להמשך...

תנו לטבע לעבוד- המלצות לחורף , לאישה נובמבר 2012
המלצה של אבי ציטרשפילר חוות דרך התבלינים לקראת חורף 2013
להמשך...

10 חנויות תבלינים נבחרות- מגזין דרך האוכל נובמבר 2012
שקים צפופים מלאים כל טוב, תערובות מגוונות ותוספות מעניינות- חנויות התבלינים ברחיב הארץ מציעות עושר רב של ניחוחות, צבעים וטעמים. ספייס טי אפ
להמשך...

ללא מרשם-זרעים של תקווה: טיפול בתסמונת איקס לפני מחלת הסכרת, מגזין חיים אחרים 5.10.12
תסמונת איקס הינה תסמונת קדם סוכר שיש לה סיבות ודרכי טיפול משל עצמה עליהם נרחיב בכתבה.
להמשך...

ללא מרשם- צמחים לשנה טובה מגזין חיים אחרים 5.9.2012
צמחים לשנה טובה מה כבר ביקשנו לקראת השנה החדשה? שלווה, בריאות, פרנסה וקצת מזל. ביקשנו, אז הצמחים נותנים
להמשך...

ללא מרשם- נטרול מתח ועצבים מגזין חיים אחרים 5.8.2012
הגוף מצויד במערכות מתוחכמות שמטרתן להתמודד עם מתח, אך מתח מתמשך גורם לשחיקת המערכות והמחיר הגופני והנפשי עלול להיות יקר. כאן נכנסים לתמונה צמחי מרפא שתומכים בגוף בעת חירום בדרכם המופלאה
להמשך...

ללא מרשם- דלקות בדרכי השתן מגזין חיים אחרים 5.7.2012
דלקת בדרכי השתן הוא זיהום נשי שכיח מאוד ובמיוחד לא נעים. אפשר להתגבר על הזיהום בעזרת צמחי מרפא הנלחמים בכמה חזיתות וגם מונעים את הדלקת הבאה. אסטרטגיית ההגנה, החיטוי, הכיווץ והשיקום מאת: אבי ציטרשפילר
להמשך...

זעתר בבית לחם הגלילית-סיפור היזמות של אבי ציטרשפילר 19.12.2011
מה למושבניק שגדל רוב חייו בבועה של טבע ועבודת כפיים, וליזמות? מסתבר שהרבה, אחרת קשה להסביר כיצד פתח אבי ציטרשפילר עסק בגרמניה, אחרי שסגר על שת"פ בלונדון והקים עשרה מתחמים בישראל, העוסקים כולם בתבלינים אבי ציטרשפילר נולד וגדל בבית לחם הגלילית, לא בדיוק הכר המתאים ביותר לגידולו של יזם. למרות העובדה כי מדובר ביישוב קטן ומרוחק יחסית מהמרכז, ציטרשפילר מצא את הדרך לתעל את מה שלמד במושב לעצמאות כלכלית.
להמשך...

עוד מותג ישראלי בדרך לחו"ל - ידיעות אחרונות 12.12.2011
חוות דרך התבלינים במתמחה בגידול, ייצוא ומכירת תבלינים וצמחי מרפא, פותחת סניף בגרמניה. הסניף נפתח בדיסלדורף בתוך רשת בתי הכלבו המובילה קאופהוף.
להמשך...

לחלוט ולא לחלות - מגזין החיים הטובים דצמבר 2011
הרפואה העממית קושרת לעשבי תיבול ולתבלינים סגולות מרפא מופלגות. הנה כמה עצות לחליטות צמחים, שמתאימות במיוחד לעונה הקרה.
להמשך...

150 עצות טיפים, מתכונים וסודות שיהפכו אתכם לטבחים טובים יותר - על השולחן נובמבר 2011
כמון, היפתח! תבלינים ועשבי תיבול יבשים הם אוצר של מולקולות ריח, שרק מחכה למפתח הנכון. כאן תלמדו למה אתם צריכים מטחנת כוסברה, איך מכינים אבקת סחוג או מלח פרחים סגול, למה משמש שמן שלושת האניסים ואיך תהרסו את חייכם בהתמכרות חדשה.
להמשך...

לתבל את החיים - מגזין חיים אחרים יוני 2011
אבי ציטרשפילר בעל "חוות דרך התבלינים" מבית לחם הגלילית, מעדיף מנהלות נשים. הוא בחר להעסיק את שכניו הערביים ובעת הקונפליקטים מתעקש לנהל בטוב ומתוך הסכמה. המוטו שלו הוא: "מי שנותן לבסוף גם מקבל". על תיירות חקלאית, על אקולוגיה ועל גישה ניהולית הוליסטית ומאצילה.
להמשך...

לחלות כדי לא לחלות - לאישה 20.6.11
בבית ילדותו של אבי ציטרשפילר, הבעלים של "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית, תיבלו את האוכל בעיקר בסוכר ושמן, כיאה למשפחה פולנית אסלית. אבל זה לא הפריע להם לגדל שדות עצומים של תבלינים ארצישראליים. בכתבה הבאה תלמדו כיצד ניתן להכין תרופות טבעיות למגוון של מחלות
להמשך...

התה שלנו בלונדון - מוסף ממון ידיעות אחרונות 4.11.10
התה מהגליל שכבש את לונדון - הישג לחוות "דרך התבלינים" מבית לחם הגלילית: מכרה בבריטניה כמה טונות של תה חליטה תוך חודשים ספורים.
להמשך...

מבית לחם הגלילית לשוק הכרמל - חדש בעמק 20.8.10
אבי ציטרשפילר, בעלי חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית, תבלינאי והרבליסט מומחה, חבר לפרוייקט "עושים שוק בריא", מיזם הקיץ של "מועדון הלקוחות שוחרי הבריאות" Bewell של המרכז הרפואי ת"א (איכילוב), המתקיים בכל היום שלישי בנחלת בנימין בפאתי שוק הכרמל.
להמשך...

יזרעאל בעלייה - מגזין מעריב 27.7.2010
לטבול בריחות התבלינים בבית לחם הגלילית, לצלול בעמק הרימונים ולטייל בין שדות החיטה. לא תמצאו תקופה טובה יותר לחוות כמו שצריך את עמק יזרעאל וליהנות מנופיו
להמשך...

להוסיף תבלין לחיים - קו למושב 10.6.2010
בחנויות ובמרכולים מוצעים תבלינים מגוונים, וכך גם בשווקים הססגוניים ברחבי הארץ. אולם, למביני עניין, אוהבי תבלינים אמיתיים מובטחת חווייה חושית יוצאת דופן במרכז המבקרים "חוות דרך התבלינים" של בית לחם הגלילית.
להמשך...

ללכת בעקבות הריח - גלובס דיינרס מאי 2010
ביקור בחוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית הוא חוויה מרתקת לכל המשפחה. סיורים בשדות האורגניים, פסטיבל קליעת סלים בשבועות וסדנת הפחתת משקל, הם רק קמצוץ מהתיבול שמציעים כאן.
להמשך...

הצפון על השולחן - אומני האוכל של הצפון - על השולחן ספט' 2006

להמשך...מריחים? תערובות משכרות, צמחי מרפא, חלווה וגרנולה בבית לחם הגלילית

להמשך...דרך האושר-הירחון למודעות הגוף והנפש

להמשך...עמוד ראשי - דרך התבלינים
חדשות
לקטלוג התבלינים
מתכונים
מחסן רעיונות
קורס סודות מן השדות
פעילויות לילדים
סדנאות וימי עיון
לקבוצות וארגונים
חוויות מפעילויות
רפואת הצמחים - מאמרים
תבלינים במדיה
גלריית תמונות
כתבו עלינו
 
הרשמה למועדון לקוחות
  נקודות מכירה | גלריית תמונות | מאמרים | מרכז מבקרים | פעילויות החווה | מחסן רעיונות | מתכונים | קטלוג מוצרים | תרבות התבלינים | מי אנחנו
צור קשר | קישורים | הרשמה למועדון לקוחות | כתבו עלינו