הרשמה למועדון לקוחות English צור קשר סניפי הרשת תבלינאי החווה תרבות התבלינים אודות החווה  קורס סודות מן השדות
קורס ברפואת צמחים לשגרת הבריאות
20.3.2018 – 12.12.2017
15 מפגשים | ימיי שלישי | 17:30-20:30
חוות דרך התבלינים בית לחם הגלילית

אבי ציטרשפילר וצוות מומחים, מלמדים בשיעורים וסדנאות מעשיות כיצד גם המשפחה שלכם יכולה לעבור לחיים בריאים, מפחתי תרופות, באמצעות צמחים ותבלינים מהטבע.


• הקורס מתקיים בחוות דרך התבלינים- בית לחם הגלילית
• הקורס יערך במסגרת מפגש שבועי קבוע בימי ג' בין השעות 17:30-20:30 כולל הפסקה של קפה. *מפגש אחד יערך ביום ו' בבוקר (16.2 או 23.2)
• הקורס כולל 15 מפגשים מתוכם 5 סדנאות מעשיות. הנושאים השונים יועברו ע"י אבי ציטרשפילר ומנחים אורחים- פרופסור אפרים לב, השף נועם קורן והנטורופתית ערין כמאל דקסה.
• הקורס כולל קבלת הספר של אבי ציטרשפילר "סודות מן השדות".
• במהלך תקופת הקורס בלבד תינתן הנחה של 15% לרכישת תערובות, תבלינים וצמחי מרפא

מחיר הקורס: 3000 ₪ (10% הנחה בהרשמה מוקדמת עד ה 17.11.17)

על המנחים:
אבי ציטרשפילר- בעלים ומנכל חוות דרך התבלינים. למד בפקולטה לחקלאות גידולי שדה, סיים את לימודי הנטורופתיה ומרצה מבוקש לעולם הצמחים והתבלינים. בעל ידע עשיר עם שורשים אינסופיים המכיר את האופי והיכולת של צמחי מרפא לסייע לגופינו ולחיינו.
פרופסור אפרים לב- מרצה בכיר בטכניון. במחקריו מתמקד פרופ' לב בהיסטוריה של הרפואה במזרח התיכון ובמיוחד בתקופת ימי הביניים וראשית העת החדשה, תוך התמקדות בהיסטוריה של הרוקחות והשימוש בחומרים מן הטבע (צמחים, בעלי חיים ומינרלים) לרפואה באזורים ובתקופות הללו.
ערין כמאל דקסה- נטורופטית מוסמכת המתמחה בתזונת תינוקות ילדים ומשפחה. מטפלת באמצעות צמחי מרפא, פרחי באך, שמנים אתריים ותוספי מזון. מנהלת את בית המרקחת הצמחי בחוות בדרך התבלינים. שף נועם קורן- שף מוביל בארץ. בישל וניהל מטבחים ידועים כמו "מוסקט", מלון"מצפה הימים", מלון "כנען ספא". נועם שאב את השראתו מהודו בה חי שנים וניהל בה מסעדה מצליחה.

תאריכי המפגשים:

1. מבוא לצמחי מרפא – 12/12/17 אבי ציטרשפילר
מושגי יסוד בצמחי מרפא: מבנה הצמח וחלקיו, גידול צמחי מרפא, איסוף ועיבוד, דרכי ההכנה לשימוש, קטגוריות צמחים על פי פעילותם.

2. חומרים פעילים בצמחים- 26/12/17 אבי ציטרשפילר
לצמחים עושר עצום של חומרים פעילים שרצוי להכיר בדרך לשימוש נכון, מטרת המפגש הינה הכרת החומרים המחסנים, מחטאים, מנקזים, מפנים ומשפיעים על המערכות לבריאותנו.

3. סדנת בישול הודי 2/1/18 עם נועם קורן ואבי ציטרשפילר
בדגש על שימוש בתבלינים הודים מסורתיים ושילוב קטניות בתבשילים. הסדנא תדגיש את הקשר הפונקציונאלי בין קטניות, תבלינים ואוכל בשגרת המזון ההודית. דרך ההתבוננות ההודית בשימוש בקטניות ותבלינים נוכל לגבש עקרונות שימוש משלנו, המתאימים לאורח חיינו, ליהנות משפע טעמים ומזונות ואף לשפר את איכות החיים.

4. צמחים למערכת החיסון- 9/1/18 אבי ציטרשפילר / ערין כמאל
לצמחים יכולת מופלאה לעזור להם ולנו לחיזוק מערכת החיסון במנגנונים שונים. ניקח מעט מחוכמתם כדי להכין עצמנו להתמודדויות חיסוניות: גירוש וירוסים מהתא המשפחתי, חיזוק יכולת מערכת החיסון להתמודדות עם חיידקים ופטריות, תמיכה במצבי דלקת לסוגיה. בשיעור זה נרקח סירופ ביתי לגירוש וירוסים וחיידקים.

5. צמחים לטיפול במערכת העיכול 16/1/18 אבי ציטרשפילר / ערין כמאל
מערכת העיכול חשופה לפחות שלוש פעמים ביום לזיהום חיצוני ורגישה מאוד לתזונתנו. נלמד על צמחים שמקלים על המערכת ועל דרכים לעיכול נכון, וכן כיצד להחזירה לאיזון במצבים שונים. בשיעור זה נרקח מי פה, לשמירת היגיינת הפה ומניעת ריח רע.

6. סדנת שייקים ירוקים וחליטות בריאות. "ניקוי זה כל השינוי" –23/1/18 ערין כמאל דקסה
בסדנה נלמד על עשבי תיבול וצמחי מרפא, ירוקים, טריים ומיובשים וכיצד לשלב אותם בתזונה היומיומית שלנו. בנוסף, נלמד על סוגי התה השונים: תה שחור, תה ירוק, חליטת עלים ועוד, וכיצד להפוך אותם לכלי רפואי זמין ושמיש במטבח הפרטי שלנו. עולם החליטות והשייקים יפתח לנו דלת לשיטות ניקוי הגוף והמערכות השונות. הסדנה משלבת את העולם התיאורטי עם העולם המעשי. בעזרת צמחי המרפא והעשבים הירוקים, נלמד לסייע לאיברי הניקוי שלנו לנקות את עצמם. נתמקד בפעילות תקינה של הכבד כאיבר הניקוי המרכזי, אך לא נשכח גם את הכליות, הריאות, העור ועוד.

7. צמחים לטיפול בילדים, תינוקות ובפעוטות 30/1/18 ערין כמאל דקסה
לתינוקות צרכים מיוחדים המחייבים זהירות ושיקולים מיוחדים בטיפול. נלמד על הצמחים הקלאסיים לטיפול בפעוטות ובגיל הרך, במצבים של זיהום, צורך בהשלמת חסרים ועוד. בשיעור זה נרקח טיפות אוזניים לילדים.

8. סדנת קוסמטיקה טבעית – 6/2/18 בהנחיית ערין כמאל דקסה
בסדנא זו נלמד על הצמחים שאיתם ניתן לטפל בעורנו בדגש על טיפול פנימי וחיצוני. מערכת העור נתקלת בבעיות שמקורם פסולת שמצטברת בגופנו ועוד. בשיעור נלמד על הצמחים שעוזרים למערכת העור, איך להשתמש בהם ונרקח מהם את משחת הפלאים.

9. סדנת הכנת תערובות תיבול של תבלינים 13/2/18 אבי ציטרשפילר.
תערובות התיבול המסורתיות טומנות בחובן סודות של אלפי שנים על שימוש נכון בצירוף של מספר צמחים ביחד להנאה ולבריאות. מי שהמציא את החווייג' למרק, את הזעתר, את הבהרט, היה ללא ספק גם טבח וגם רופא. בסדנא זו נרקח את התערובות החשובות למטבח, נלמד על הסינרגיה בין מרכיבי התערובות ואת צורות השימוש לבריאות והנאה.

10. סדנת ליקוט צמחי מרפא ועשבי בר למאכל – 16/2/18 או 23/2/18 (יום ו' – 10:00-13:00) אבי ציטרשפילר. הסדנא כוללת הכנת ארוחה חווייתית מהצמחים בשטח.
סדנה הכוללת טיול קצר באזור החווה, היכרות ולקוט עם צמחים שונים כמו חרדל, פשתה, עולש, אספרגוס בר, סרפד, תרד בר, חובזה ועוד. נלמד על תועלות הצמחים והשימושים שלהם בבישול וברפואה. נקטוף עשבי בר שונים ונכין לעצמנו ארוחת בריאות טעימה בשטח.
*סדנא זו פתוחה למשפחות משתתפי הקורס- במחיר סמלי ובהרשמה מראש.

11. רפואה ורוקחות בימי הביניים על פי כתבי הגניזה הקהירית 20/2/18 פרופ' אפרים לב
הצצה לחיי הקהילה היהודית בתקופת ימי הביניים מאפשרת ללמוד על עוצמת הטבע לשימוש האדם וחומרי המרפא בהם נעשה שימוש ברפואה. בשיעור זה נרקח תערובת צמחים ע"פ מרשם מקורי של הרמב"ם המיועדת לטיפול בכאבי ראש ומיגרנה.

12. תורת החותמות , רפואה וחומרי מרפא במקורות היהודיים והשימוש בבעלי חיים ברפואת העבר – 27/2/18 פרופ' אפרים לב.
בעלי חיים, אבריהם ותוצריהם שימשו כמרכיב בחומרי המרפא בכל התרבויות העתיקות בעבר ומשמשים עד היום ברפואה העממית. מטרת המפגש להציג וללמוד על עשרות חומרי מרפא בעולם החי ששימשו רופאים, רוקחים וחולים לטיפול במגוון סימפטומים מימי הביניים ועד הרפואה העממית היום באזורנו.
תיאוריות רפואיות מגוונות שימשו כבסיס לרפואה ולרוקחות בעבר. מפגש זה יעסוק גם בתורת החותמות שהייתה נפוצה בתרבויות שונות לשימושים רבים. נדון גם בעובדה שהתנ"ך, המשנה, התלמוד וכתבי חז"ל האחרים אינם ספרי היסטוריה או רפואה – אולם, לימוד של הטקסטים הכתובים בהם אפשר לחוקרים לשחזר את מגוון המחלות מהם סבלו אבותינו בעבר ואת צמחי המרפא והחומרים האחרים בהם עשו שימוש בעבר כתועלת להווה.

13. עשרת הצמחים המובילים ברפואה 6/3/18 אבי ציטרשפילר
נלמד על צמחים בעלי יכולת מיוחדת לייצר חומרים העשויים לסייע לנו במגוון פעילויות כמו הורדה במשקל, חיזוק חשק ואון, תמיכה במצבי לחץ לאורך זמן, תמיכה בבעיות הקשורות למערכת המין הנשית או הגברית ועוד.

14. "ארון התרופות הביתי" - 13/3/18 אבי ציטרשפילר
הכנת "ארון התרופות הביתי" מצמחים ותבלינים תוך שימוש בידע שצברנו בקורס. בשיעור זה נשלים נושאים שלא הספקנו, נחזור על החומר שלמדנו ונסכם.

15. מפגש מסכם ופרידה –20/3/18 אבי ציטרשפילר
מילות סיכום, הענקת תעודות סיום קורס וקבלת הספר "סודות מן השדות". *השלמת חומר נוסף במידת הצורך

* ייתכנו שינויים בלוחות הזמנים של מפגשי הקורס.
* להרשמה, בירורים ושאלות בנושאים שונים, ניתן לפנות למשרד מרכז המבקרים - ערין כמאל דקסה / ענבל נבו ברקאי - מרכזות הקורס. בטלפון 04-6023682/ tavlinim@012.net.il

עמוד ראשי - דרך התבלינים
חדשות
לקטלוג התבלינים
מתכונים
מחסן רעיונות
קורס סודות מן השדות
פעילויות לילדים
סדנאות וימי עיון
לקבוצות וארגונים
חוויות מפעילויות
רפואת הצמחים - מאמרים
תבלינים במדיה
גלריית תמונות
כתבו עלינו
 
הרשמה למועדון לקוחות
  נקודות מכירה | גלריית תמונות | מאמרים | מרכז מבקרים | פעילויות החווה | מחסן רעיונות | מתכונים | קטלוג מוצרים | תרבות התבלינים | מי אנחנו
צור קשר | קישורים | הרשמה למועדון לקוחות | כתבו עלינו